Günlerden seçim…

Verdik rahatladık. Tüm tantana bugün için işte. Bu akşam saat 17:00’de seçim yasakları kalkınca bizde televizyonlarda küçüklüğümüzden beri yaptığımız şeyi yapacağız ve o sütunların hangisi en yüksek onu göreceğiz. Bol kırmızının içinde mavi, sarı vs. Aslında sonuç belli gibi de işte fark ne kadar olacak. İnsanların merak ettiği şey de bu biraz. Yoksa kimse o kadar saf değil. Ağzımız açlıktan kokuyor, cinnetler geçiriyoruz ama “everything is going to be okay!” muhabbeti hep içimizde. Herkes demek ki memnun cinnet geçirip ailesini katletmekten ya da açlıktan ağzının kokmasından. Daha çok sindrella masalı içeren diziler bizi mutlu etmeye, uyutmaya devam etsin. Neden filmlerde, dizilerde hep iyiler kazanır? Bunu bile biraz sorgulasa insan dünyanın halini anlayabilir. Hayatta pek (istisnalar kaideyi bozmaz) bireylerin umdukları hayat yaşanmıyor.

Doğan Holding elinden basın ve yayın kuruluşlarını çıkarmaya başladı geçtiğimiz aylarda. Bizim eve Milliyet girdiği için onun üzerinden yorum yapacağım. O meşale sönmüş artık da ruhumuz duymuyor. Yakında elindeki 1-2 adam gibi yazarı da kaybeder, sıradan bir gazete olur.

Aslında çok farklı şeyler hakkında yazmak istiyordum ama son günlerde çılgın çalışma temposu ve gündelik hayattaki kuru gürültü insanda pek moral bırakmıyor. Zaten haftalardır yazamaz oldum, bir de üstüne moral bozuk olunca içinden pek gelmiyor insanın iki kelime karalamak. Dün ev bakındık baya ve gördüm ki istediğim yerde oturamayacağım. Ee bunun da moral bozukluğu binince üstüne insan iyice moralini kaybedebiliyor. Ayrıca benim şu an ofiste ne işim var ya?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s