Biri yeni, biri eski

En son Audi A6’nın yeni reklamını gördüm de nedense yabancı gelmedi. Reklam çok güzel ona lafımız yok. Zaten VW grup reklam yapsa izleriz de bu biraz trende uymak gibi olmuş. Elleri ile detayları işliyor tasarımcımız. Sonra işte araba oluşuyor filan. Aslında verdiği mesaj daha öncekilerden çok daha başarılı. Sanki bekleyip bekleyip vuruyorlar. Ben Lancia ve Ford’un bu tip reklamlar yaptığını hatırlıyorum. Onlarda böyle değildi. İnce detaylarla nasıl ilgilendiklerini ve ne kadar ince çalıştıklarının mesajını süper veriyorlar. Adamlar yapıyor abicim.

Huylu huyundan vazgeçmez demiştim ya örneklerini her gün görmeye devam ediyorum. İnsanlar için tehlikeli oluyor, hem trafik ışıkları da yolu tıkıyor diye üst geçit yapılıyor ama vatandaş pek oralı değil. Yine de çitlerin üstünden atlayıp yola kendisini atmayı üst geçitten rahat geçmeye tercih ediyor. Sonra halka eğitimsiz filan deyince insanlar kızıyor. Meşhur Beylerbeyi kavşak yapımı bitti bitecek, adamlar alt geçit yapmışlar insanlar rahatça geçsin diye ama 30-40 kişiden sadece 1 kişi geçiyor oradan. Geri kalan herkes yoldan yürüyor. Zaten bir kişi yoldan yürümeye başlasa arkasındaki herkes de onun peşinden devam eder. Oraya elektrikli tel filan koymak lazım. Bakalım bu sefer de zorlayabilecekler mi?

Lütfen şu seçimleri haftaya yapsalar da şu ızdırap bitsin. Her yerden ayrı bir müzik, propaganda, haberler de hep aynı rezalet. O ona laf atıyor, o onu suçluyor, onun kaseti, onun bayrağı. Yeter artık ya. Ne iğrenç bir ortama çevirdiler ya. Birileri sanırsam devamlı kaset izliyor parti binasında. Kimse de sormuyor mu elalemin cinsel videosunu mu izliyorsunuz devamlı? Sonra çocuklarına kızarlar öyle şeyler izledi diye. Ne garip kafalardayız, ne garip şeyler yaşıyoruz ya.

Bu hafta İzmir yolları taştan diyoruz. Her ay bir yerlere gitmek yorucu oluyor. Bakalım gelecek ay 2 yere gitme ihtimalimiz var, üstüne seçim var, üstüne Sonisphere var. Var oğlu var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s