Öyle patlarsın işte

Hafta sonu akşamları da çalışmanın verdiği gaz ile haftaya başladım. Çılgın uykum var ama ya neyse… Ofise geldiğim de bir haber okudum ki şaşırdım diyemem. RIM Playbookları toplatıyormuş. Geçen hafta içinde yazdığım bir yazıda fail listesinde demiştim. O yazıdan bir iki gün sonra ofise bir tane geldi Playbook. Neden tutmadığını o an anladım. Hem de şarjı olmamasından dolayı açıp bakamama rağmen. Çünkü cidden ağırlık sorunu var. Aşırı ağır bir alet yapmışlar. Yani normal değil. O kadar küçük olmasına rağmen, et kalınlığı çok fazla ve haliyle çok ağır. Şimdi de yazılım sorunu nedeniyle toplatılıyor. Fena patladı RIM bu sefer. Zor toparlar kendisini.

Ne zaman reklamları çıkacak diyordum ama bir şeyler duyar gibi oldum sonunda. Superonline 1000 mbit internetin tanıtımını yaptı geçtiğimiz haftalarda. Daha 100 mbit’i dairelere düzgün taşınamamış olmasının üzerinden buna nasıl inanırım ki ben. Siz de inanmayın, bu sadece ancak yeni yapılmış büyük sitelerde olabilecek bir şey. Daha yeni yapılanlarda. Altyapısı ona göre yeni ve düzgün olacak ki işte o zaman o kadar hızlı internetimiz olsun. Üstüne oraya çekilen kablolarında bu teknolojiyi kaldırması gerekiyor. Şu an bile eski bir binada daireye 100 mbit veremiyorken bunun reklamını yapmak kandırmaca fikrimce. Neyse en azından çaba var diye sevinsek mi?

Bu sezonda diziler bitti sayılır. En azından benim için. True Blood ile geçecek bir yaz var önümüzde. Aslında dizi izleyecek bir vaktim olacak mı onu da bilmiyorum. Üsküdar’a Giderken’i erken saate alırlarsa deliler gibi izlerim de oda biraz Fatmagül’e bağlı. Yani yıllar sonra Türk dizisi izleten arkadaşıma selamlar olsun, helal olsun. Harika bir iş çıkarılıyor şu anda. İzleyin, izletin.

Bir de No Ordinary Family vardı. Dizinin sonunda altyazı da dizinin finaliydi diye bir ibare gördüm. İnanmak istemedim. Tutmadı sanırsam ve diziyi bitirdiler. Ama böyle olmamalıydı bence. Çok mu çakma geldi senaryo anlamadım. Ama yani cidden yazık oldu diyebilirim. Final yapacaklarsa da güzel bir final oldu diyebilirim ama. Mantıklı bir şekilde bağlamışlar. Aynı şeyi kötü olan V’ye de yaptılar. Neden izlediğim hakkında en ufak fikrim yok o diziyi. Ayrıca dizinin nasıl bu kadar çok tuttuğunu da anlamadım. Cidden kötü bir dizi. Sanırsam o da bitti. Yani umarım bitmiştir. Yalnız bir şeyi fark ettim kışın ama bu diziler yüzünden film izleyemiyordum. Artık film izleyecek vaktim oluyor. Neye üzülsem ya da sevinsem bilemedim. Bu şey gibi; dergi okumaktan kitap okumaya fırsat bulamamak ya da tam tersi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s