Prens evleniyor da bana mı evleniyor?

Neymiş abi bu düğün. Sanki bana evleniyor herif. Tüm kanallar kilit, düğünü gösterdi cuma günü. Hayır sırf bizim ülkede değil dünya kilitlendi. Millet başka şey konuşmaz, izlemez oldu. Ağlayanlar filan da vardır kesin adam evleniyor diye. İşi gücü bıraktık nelerle uğraşıyoruz.

Bundan hemen önce de çılgın proje olayları dönüyordu ortalıkta. Yani her şeyi geçtim İstanbul’un tek yeşillik alanlarını da bu şekilde taşa çevirmenin finansal olarak çok fazla getirisi olabilir. Ama sonuçta o havayı da soluyacak olan insanlar bizleriz. Tabi ortada bir hava olabilirse. Orada resmen sıfırdan bir şehir kurulacak ve İstanbul’u ikiye ayırma operasyonu başlayacak. Güzelim İstanbul’u deniz iyice tam olarak ayıracak. Aslında bu bence kutuplaşmaya da yol açar mı? Aklıma ilk gelen şeylerden biri. Yeni yerleşim yerine belki de Ankara’dan getirecekleri birimleri bile taşıyabilirler. Ama önemli olan bu kadar maliyetin altına girdikten sonra uzun veya kısa vadede Türkiye kazanacak mı? Yoksa yapılan yeni yerde özelleştirilip gün mü kurtarılmak amaçlanıyor. Önce bunları sorgulamak lazım.

Neyse bunları geçtim de geçen haftalarda Volkswagen yeni Beetle’ın lansmanını yaptı. “Abi adamlar yapıyor ya!” diyorum her seferinde. Bu sefer olmuş ama. bir önceki pek tutmamıştı da ama bu sefer ki süper olmuş. Eski efsaneye çok daha benziyor ve içi filan da çok başarılı olmuş. Hele ki (sanırsam) gti modelinin içi efsane. Fender ses sistemini de patlatmışlar içine. Valla param olsa alacağım ilk araba oldu şu anda. Ama mecburen içi ki özellikle arka koltukların olduğu yer dardır. Golf’ün de sıkıntısı bu biraz ama gene de alınası bir araç. Gelse de Türkiye’ye görsek.

Asıl bir de Crimson vardı Kadıköy’de çok şık bir bar. Canlı müzik olurdu Raindog çıkardı. Sonra Zakkum oldu, albüm çıkardı. Üstüne Crimson kapandı. Birde Sentenced Crimson var albüm. Fena değildir ama daha iyileri de var. Asıl Crimson bizim Call of Duty takımıydı. Çok özledim oynamayı ama oynayan yok işte. Satışlarda herkes.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s