Konser dedin seçim çıktı!

Konserler serisi bitmiyor evet. Bu sefer de 5 Mayıs Perşembe günü Babylon’da IAMX koneri duyuruldu. Hayır parasızlıktan konsere bilet alamayıp gene gidemezsem koşar bir yerden atlarım artık. En son geldiklerinde benim için iki kere bilet bitince 24 saat geçmeden gidememiş ve çok üzülmüştüm. O konser de Babylon’da idi. Adamlar sahnede süperler,  o yüzden iki kere üzülüyorum gidemeyince. Yeni albüm de çıkarmışlar oh mis. Volatile Times adlı albüm hakkındaki ilk izlenimlerim pek hoş değil. Kingdom of Welcome Addiction gibi bir albüm çıkarmışsan ve bizi buna bağımlı etmişsen çizgini koruyacaksın. Ama işte şarkılar albümdeki gibi durmuyor sahnede. En azından IAMX için böyle. Albümün tracklisti de şu şekilde:
“I Salute You Christopher”
“Music People”
“Volatile Times”
“Fire and Whispers”
“Dance with Me”
“Bernadette”
“Ghosts of Utopia”
“Commanded by Voices”
“Into Asylum”
“Cold Red Light”
“Oh Beautiful Town”

Starbucks yeni (en azından ben yeni gördüm) ürün çıkarmış. Bu kahve termosları meşhurdur malum Starbucks’ın. Kendi desenini kendin yapabildiğin modelinden bahsediyorum yeni ürün derken. Termosun alt kısmında bir kapak var onu açıp içindeki kağıdı çıkarabiliyorsunuz. İsterseniz onun ölçülerinde, isterseniz direk o kağıdın arkasına bir şeyler yazıp çizebilme imkanınız var. Ben direk arşivden bir fotoğraf bulup onu uyguladım ve çok da güzel oldu. Bu ürün ile gerçekten çok yaratıcı şeylere gebe. Aslında oturup düşününce çok güzel şeyler yapabilir insan. Hatta bu linkten daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İnternette gördüklerimden sonra gaza gelip bir şeyler yapasım da geldi valla.

Şimdi winampda Garbage çalınca aklıma geldi. Ne güzel albümler yaparlardı. Vay be, şimdi ne yaptıkları hakkında en ufak fikrim yok. Herhalde kazandıkları paraları yemekle meşgullerdir. Shirley Manson’ı en son Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisinde görmüştüm. Kötü karakterlerden biriydi. Eskiden de baya hoş gelirdi bana. Şimdilerde yüzünü gören cennetlik.

Bizim Burhaniye’yi geleneksel olarak yeniden kazımaya başlamışlar. Her sene baharlarda kazarlar orayı. Önce biri gelir, sonra diğeri derken yolun içine ederler. Bir seneye yakın anca yollar düzeltilir, sonra maksimum bir ay geçmeden yeniden birileri gelir kazar, öyle bırakırlar sonra. Yollar gene bozulur. Şimdiler de baya sağlam girmişler. Hayır hazine filan var da biz mi bilmiyoruz. Devamlı kazanılmaz ki bir yol. Bir kere yaparsın ne yapacaksan işini bitirir kapatırsın. Her sene her sene pes artık. Geleneksel Burhaniye’yi kazıma günlerine döndü olay artık. Kazımadıkları sene şaşıracağım, arayıp soracağım, bir sorun mu var? Neden gelmediniz? diye.

Aslında hazır açmışlarken oraları onlar seçimden sonraki bayrakları da oraya gömsünler. Nefret ediyorum şu bayraklardan. Her yer böyle rengarenk, birbirine girmiş bayrak oluyor. Gözümüzü yoruyorlar, sonuçta %95’i de kaybediyor yani. O ipler kopuyor yollarda bayraklar sürülüyor filan. Hayır anlamıyorum, insanların en çok bayrak asana mı oy verdiğini düşünüyorlar. Ya da partilerin kurulurken öyle bir misyonları mı var? Madde 58: Seçimlerde 100 bin bayrak asılacak! Billboardları anlıyorum, mesaj filan yazıyorlar, fotomontajlı fotoğraflarını bize gösteriyorlar da bayrak ile ne amaçlanıyor? Bari klasik kazanınca asın ki kutlama gibi olsun.

Fotomontaj demişken, şunun suyunu çıkaran fotoğrafçılardan nefret ediyorum artık. İnsanları olmadıkları birine çevirip insanları mutlu ettiklerini cidden düşünüyorlar mı acaba. Ben aynaya baktığımda neysem oyumdur. Fotoğrafta tanıyamadığım, bana benzemeyen birine bakıp “Aa bu benim!” demek insanı mutlu eder mi? Olan varsa onların adına çok üzülüyorum. Ben genelde bu fotoğrafları görünce “Bu kim lan?” diye tepki gösteriyorum. Elinde sonunda aynaya bakınca gerçeği görecek. O zaman ne yapıyor bu insanlar acaba? Maske ile mi geziyor? Neyse sevmiyorum işte fotomontajı. Bütün olay bunu söylemekti sanırsam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s