ISF!

Biz deli gibi çalışırken film festivali, müzik festivalleri derken alışveriş festivali de sonlarına yaklaştı. Daha önce tek günlük olan alışveriş festivali bu sene İstanbul Shopping Fest adı altında 40 gün boyunca neredeyse tüm alışveriş merkezlerinde ve alışverişin yoğunca yapıldığı caddelerde ve semtlerde düzenleniyor. Yeni sezon ürünlerde de gayet başarılı indirimler gözlemleniyor. Hatta tüketime bu kadar insanları ittikten sonra üstüne bir de her 40 alışverişe araba çekiliş hakkı veriyorlar. Tüketimi siz düşünün. 40 alışveriş yani. Az mı 40 alışveriş? 10 TL’ye bir şey alsan 400 TL ki o fiyata ne alabilirsin festival kapsamında. İncik boncuk anca. Biz 1-2 kere yararlandık festivalden. Sinemaya gitme fırsatı bulamıyorum ki alışverişe çıkabileyim. Asıl sinema festivali çıkarsınlar. 15 TL’ye bir bileti satacaklarına onda indirim yapsınlar. Oh mis, bak o zaman festivalin nasıl suyunu çıkarıyorum.

Dün gezinirken Mavi’nin yeni t-shirtünü gördüm. İstanbul yazmış ama “N” harfi “NY” (New York Yankees) olmuş. Yok artık dedim yani. Ne güzel İstanbul konseptinden gidiyordun işte nereden çıktı bu Amerikan özentisi olay? Cidden rezalet yani. Fazla olma işini yanlış şekilde abarttınız maalesef ki.

Bu arada 3 konsere bilet alınca bu ay daha şimdiden parasız kaldım. Cidden arkadaşlarımın da dediği gibi bankalar konser kredisi çıkarmalı. İnsanlar konserlere gidebilmeli. Zaten geçen yazıda unutmuşum Jamiroquai konserini yazmayı. Seneler önce geldiklerinde uzak diye gidememiştim konsere. Bu sefer de para yok diye gidemeyeceğim herhalde. O değil de Interpol geliyor lan!! Haha! En yenisinden albümde çıktı. Dinleyip düşüncelerimi yazarım ilerleyen günlerde.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s