Vay anasını ya

Ben şimdi bir şeyi tam anlamadım. Bu Obama Bush’un yerine gelmedi mi? Gelirken tam tersi mantıkta, barış mesaj ve edalarıyla gelmedi mi? Geldi. Libya bombalanırken adam Güney Amerika’da ailesi ile tatil yapıyor hiç bir şey olmuyormuş gibi. 3 maymun modelinde tam. Al birini vur ötekine. Ne değişti? Hiç bir şey. İnsanları kandırmaktan başka bir durum yok ortada. Bir de Obamacılar vardı fır fır konuşuyorlardı böyle. Bu devirde petrolün mü var demokrasin yok demek. Hemen oralara demokrasi geliyor. Bize de geldi sayılır aslında. Eskiden yokmuş gibi bir izlenim yaratıldı ya. İstikrar bir de. Neymiş arkadaş bu istikrar filan.

Japonya’daki olaya taktık biraz. Her gün yeni görüntüler geliyor. Dün de izledik yeni videoları. Evler, tırlar yüzüyor böyle. Bu görüntüler de amatör kameralar ile çekilmiş. Adamların çektiği her yerde etraflarındaki her şey yüzüyor. Adam soğukkanlı çekiveriyor. Oradan bir direk kafasına oturacak görecek gününü. Adam bunları çekiyor sonra internete koyabiliyor filan. Vay be, eskiden görüntü gelsin diye beklerdik günlerce.

Dün okuduğum bir habere göre de Gaziantep’de ışıklarda karşıdan karşıya geçerken yolun ortasında kalmış. O an ışıktaki arabadakiler de adama söylenmiş, bağırmış. Adam da sakat olduğunu göstermiş. Tartışma çıkmış, sakat adamı bıçaklamışlar. Şiddete meyil nasıl artmış ya.  Hemen infaz, trafikteki iki laf dalaşında hemen arabadan inmeler filan. Bu Kurtlar Vadisi yüzünden değil ha bilesiniz. Dizi Türkiye’nin gerçekliklerini anlatıyor ya o yüzden oradaki şiddet de sorun yok. Yakında insanlar birbirlerinin gözlerini cidden oymaya başlayacak. Ya cinnet geçiriyor halk, ya da birbirini kavgalar yüzünden kesiyor. Ama ülke hep iyiye gidiyor. Of sıkıldım bu muhabbetten.

Biz bunları konuşur tartışırken PepsiCo. dünyanın ilk yenilebilir bitkilerinden yapılmış pet şişesini üretmiş. %100 organik. Açlık anlarına da iyi gelebilir mi acaba? Merak ettim ne zaman Türkiye’ye gelecek.

Bir uyarı yapayım: 444’lü numaralar 5 Şubat tarihinden beri paralı olmuş. Ararken iki kere düşünün derim. Eskiden rahat rahat arardık ama artık bilgileri biriktirip toptan sormayı düşünüyorum. 118li hatlar gibi dünyanın parası mıdır bilemedim onu işte. Vergiler arttırılsın, her şeye ek vergi gelsin, her hizmet paralı olsun, devletimin cepleri dolsun ki hizmet edebilsinler bize.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s