Biz bunları görmüştük.v2

Tesadüfler yaşanmak için vardır. Bundan tam 8 yıl önce (19 Mart) Amerika ve İngiltere Irak’a savaş açtı. 2011’de ise de Fransa önderliğinde Libya bombalanıyor. Adamlar saldırıdan önce ateşkes ilan etmesine rağmen biz bunu saymıyoruz deyip bombalamaya devam ediyorlar. Nato’da boş durmayıp hurra çullanıyor petrol ülkesine. Ülkenin gündemine de bu oturdu hemen. Partilerden açıklamalar gelmeye yağmur gibi devam ediyor. Sanki bizim dışımızdaki ülkeler bu açıklamaları çok sallıyormuş gibi bir propaganda var. Gene kendi içimizde kendimize başka ülkeleri kullanıp propaganda yapıyorlar. Çok komiğiz gerçekten.

Bir başka unsurda şu (Çok zalimce gelebilir): Madem ülken bombalanıyor, ateşkesin sallanmıyor, sivil halkına saldırıyorlar sen neden karşı atağa geçmiyorsun? Herkes bunu yapacak silahlara sahip olduğunu biliyorlar. Saddam zamanında yapmadı, pişman mıdır bilemem ama bence yap gitsin. Yani zaten bu saatten sonra her türlü sonun idam olacak sal gitsin. Sırf sözde bıdı bıdı yapmaya benzemiyor bazı şeyler tabi.

Bu arada Japonya’da mafya bile yardıma koşmuş. Sırf Japonya’nın değil tüm dünyanın en güçlü mafyalarından Yakuza ve en büyük üç kolu tsunami bölgelerine yardım amaçlı bir sürü tır göndermiş. Adamların mafyaları bile duyarlı. Şaka maka cidden başlarına gelmeyen kalmadı ve hala başlarına dert geliyor. İlkokulda sınıfta Tokohiro diye bir Japon arkadaşımız vardı. Komik çocuktu. Allah rahmet eylesin ya. Öldüğünü duyduğumda baya üzülmüştüm. Biz ilk okuldayken de Japonya’da baya büyük bir deprem olmuştu (Kobe’de olmuş). O zaman üzülmüştük onun arkadaşlarından, ailesinden birileri vardır diye de olmadığını öğrendiğimiz de sevinmiştik. Eski günleri düşününce şimdi garip oldu içim.

Tüket tüket shopping fest başladı(mış). Bu proje kapsamına giren dükkanlar seri sonu indirimleri dışındaki ürünlerinde %20 indirim yapıyorlar. Tüketim çılgınlığını iyice tavan yaptırıyorlar. Bazı mağazalarda aşırı indirim varmış. Gitmek isteyenlere duyurulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s