Etme bulma dünyası

Son 2-3 günde ülkenin ana haber bültenini hatta ülkenin gündemini şok ve tek konu kapattı resmen. Sesinin dünyada çok özel bir yapıya sahip olduğunu hepimiz biliyoruz ama gel gör ki hayat felsefesi ve yaptıkları ile her zaman kendinden uzaklaştırmıştır beni. En azından beni demek daha doğru sanırsam. Daha önce biri eski eşi, diğeri eski sevgilisi olan kadınları vurdururken her şey iyi güzel de daha sonra kendisine suikast girişimi olunca her şey çok kötü durumu biraz komik bir durum. Bir insana böyle bir şey düzenlenmiş olması birey bazında bakınca çok üzücü ama bu kişinin daha önce neler yaptığını gözden geçirince nedense şaşıramıyorum. Başbakanın şansına gündem gene değişti ve yeni oy potansiyeli bir şekilde arttı. Neyse konumuz bu değil. Hastaneye giden yakınlarından beddualar okuyanlar bile olmuş. Eski eşi, eski sevgilileri filan hepsi hastanede. Kimse masum değildir, bir insanı, böyle bir insanı kimse durduk yere vurmaz, vurdurmaz. Ben nedense hiç üzülmedim. Etme bulma dünyası böyle bir şey işte (Bir birey olarak bir insanın vurulması çok iğrenç bir durum).

Japonya’da da her şey bitti bir de nükleer sorun çıktı. Adamlar devamlı sorun yaşıyor. Sırf şimdi değil tarih boyunca böyle. Robot gibi çalışıyorlar filan ama depremler oluyor, nükleer bomba yiyorlar vs. Şimdi en son olarak nükleer tesisde patlamalar oluyor filan. Yazık adamlara, üzülüyorum cidden. Görüntüleri tekrar tekrar izleyince vay be demeden edemiyorum. Oyuncaklara kova ile su dökmüş gibi bir görüntü var ortada. Tonluk araçlar oradan oraya savruluyor filan. Vay be…

Gene müthiş filmler vizyona girdi ve ben gidemiyorum. Sinir oluyorum böyle durumlara. Umarım vizyondan kalkmadan filmler vizyondan kalkmaz da bende bir kaçına gidebilirim. Havaların ısınması biraz kapalı ortamlardan bizi itiyor ama gitmeden de sinemaya olmuyor ya. Evde sistem kursan bile oradaki hava hiç bir zaman sağlanmıyor. Sanırsam parasını verip orada izleme zorunluluğu insanı psikolojik olarak etkiliyor.

Bugün de böyle işte…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s