Yürü be Subway!

Subway, McDonald’s ı geçmiş. Nasıl geçmiş onu da söyleyeyim: Dünyada en çok restoranı olan fast food zincir markası olarak geçmiş. 32 bin 749. açtığını duyurmuş. Ne kadar enteresandır ki Türkiye’de inatla tutmuyor şu enfes lezzetin sahipleri. O kadar gıcığım ki şu duruma anlatamam. Seneler önce Kadıköy’de vardı, son dönemlerde Capitol’de vardı. Ama o da kapandı gitti. Tek Cevahir’de gördüm. Halbuki o kadar güzel seçenekleri var ki anlatamam. Yani sos ve sandwiç seçenekleri çok başarılı. Evet tek kötülüğü biraz daha pahalı. O konudan bende mustaribim ama gülü seven dikenine azcık katlanabilir diye düşünüyorum. Canım da çekmedi değil ha, açımda zaten. Olsa da yesek.

Bu arada şunu da belirtmek isterim ama Avrupa ülkelerinde bu tip sandwiç firmaları daha çok tutuyor. McDonald’s, Burger King ve KFC gibi markalar çok azken, yerel yada global sandwiç markaları çok daha fazla. Özellikle İspanya ve Portekiz’in bir kısmında bulunan Pans & Company bu konuda lider. İspanya’da baya şubesi bulunan çok başarılı bir zincir. Canım çekti işte. Off of.

Aman dikkat diyeyim! ATM’lerden fiş alırken iki kere düşünün! Artık fişler de paralı olmuş. Ben zaten kullanmam da kullananlara duyurayım istedim. Ben bekliyorum nefes almak ne zaman paralı olacak acaba diye. Bankamatikler de hırsız gibi çalıyor bizden paraları. Bununla ilgili çok güzel bir film vardı: “How To Rob A Bank” adında. Soydukları para ATM’lerdeki işlem paraları idi. Kimsenin farkına bile varmayacağı o cüz-i paraların toplamda nasıl bir servet ettiğini konu alıyordu film. Nedense bu ATM fişi ve ortak kullanımı görünce o film geliyor aklıma.

Son iki haftada 3. zammı patlattılar benzine. Libya’daki olaylar bahane dünya şahane! Geçir devamlı halka. Hadi diğer ülkelerde akaryakıt bu kadar pahalı da değil neden bizden bu kadar vergi alınıyor onu birilerinin çıkıp ciddi ciddi anlatması gerekiyor. Hal böyle olunca kaçakçılık ve uyanıklılık seviyeleri artıyor. Örneğin son halk otobüs ve minibüs şoförlerinin başvurduğu yöntem çok akıllıca. Tekne yakıtında ötv olmadığı için tekne alıp onu akaryakıtını otobüs ve minibüslere aktarıyorlarmış kaçak olarak. Bazı araçlardan siyah duman çıkma sebebi bu gösteriliyor. Ben yağlarının rezaletinden diye biliyordum, bir de bu çıkmış oldu. Dışarı çıkıp bir temiz hava alalım söylemi yakında kullanılmaz hale gelir. Yükseliyoruz ülkece yalnız yanlış anlaşılmasın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s