İbrahim Üzülmez

Son iki gündür olanları kabul edemiyorum. Ben edemiyorsam hiç bir olumsuzluğu kabul edemeyen İbrahim Üzülmez nasıl kabullenebiliyor onu anlamıyorum işte. Daha önce Pozitif Futbol’da yazdığım yazı nedense kesemedi beni. Çok doluyum ve her geçen gün daha çok doluyorum bu konu hakkında. 11 (Beşiktaş tarihinin %10’u diyebiliriz) senesini bir takıma vermiş, kaptanı olmuş hatta ruhu olmuş, o takımla ismine sahip olmuş birinden bu kadar kolay vazgeçilir mi? Hepsini geçtim bu kadar sert bir hareket yapılabilir mi? Yok yönetim kurulu kararıymış, yok teknik direktör rapor vermiş vs. Bunları mı kabul edeceğiz? İki günlük bir teknik direktörün 11 yıllık bir emeği bir kenara atmasına nasıl izin verilebilir? Süleyman Seba’ya kadar (Seba dahil) Beşiktaş’ta bir Beşiktaşlılık duruşu vardı. Şimdi yönetimin ağzına sakız ettiği, her olayı bu duruşa bağlaması olan Beşiktaşlılık duruşu değil. Gerçek asil duruştan bahsediyorum. Bu olaya bile onu bağlamayı başardılar. Hatta kaptanla nasıl bir diyalog yaşandıysa onu bile ikna etmişler. Yok, kabul edemiyorum bunu.

Ben yaptıklarını desteklemiyorum. Ama şunu da söylemek istiyorum, onun adam dövmeye hakkı yok da kimin var? Kimsenin yok diye bir durum yok bazen. Baba Hakkı hakkında biraz bilgisi olanlar beni anlar. En acı olaylardan biri de başkan denen bozuntunun basın toplantısında iyi polisi oynaması. Yazıklar olsun…

Not: Bu sezon Guti forması alacaktım. Ama şimdi inadına İbrahim Üzülmez!

 

İbrahim Üzülmez” üzerine bir yorum

  1. bulut birdinç dedi ki:

    Eser’cim, söylediklerine yürekten katılıyorum.. Benimde değinmek istediğim iki nokta var.. Bende her taraftar gibi Beşiktaş’ın başarısını ve sahada dürüstçe, yüreğini ortaya koyarak mücadele eden bir takım izlemek benim de en büyük arzum. Son yıllarda Beşiktaş’ta meydana gelen değişim içersinde içimi burkan iki olay var.

    Bunlardan ilki, adeta Beşiktaş formasıyla özdeşleşmiş olan göğüs reklamının değişmesiydi. Kulüp için ekonomik açıdan en faydalı olacak sponsorun reklamını yapmak en doğal şey. Belki eski kafalılıktan belki de çocukluğumuzda pazardan aldığımız, üzerinde “beko” yazan Beşiktaş’ın taklit formalarıyla top koşturmamızdan olsa gerek bir türlü alışamadım yeni göğüs reklamına. Şu an sorsanız hatırlayamam.

    İkinci olarak İbrahim Üzülmez’in gönderilmesi içimi burktu. “Beko” göğüs reklamı nasıl yıllarca Beşiktaş formasının ayrılmaz bir parçası olduysa, İbrahim Üzülmez de aynı şekilde Beşiktaş’tan ayrı düşünemediğim isimlerden biriydi.

    Şimdi bakıyorum da, geçtiğimiz 10 yıl içinde sponsoru değişen, yönetim anlayışı değişen yeni Beşiktaş’ta o eski yürekli Beşiktaş’tan geriye ne kaldı diye… Bir Deli İbo’muz vardı takım için yüreğini ortaya koyan, yıllarca boş sözleşmelere imza atan, O’nu da bir kalemde sildiler.. 1 yıllık hoca, 10 yıllık savaşçıyı takımdan gönderdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s