Birdebuvar

Kendimi ayıpladığım bir düzenek bulmuş durumdayım. Kendimi ayıpladım çünkü haberimin olmaması benim açımdan üzücü. Bu düzenek dediğim şey Tumblr. Gerçekten çok başarılı bir post-blog sistemi. Post-blog ismini ben koydum. Resim, video vs gibi şeyleri postlamak için güzel bir blog sistemi. Hani bilmeyen veya keşfetmemiş biri varsa diye yazıyorum. Bende hemen kendi site ismimi oraya uyarlamak için girişimlere başladım. Ama son anda ki bir değişiklik ile isim değişikliğine gittim. Aklıma olan ve yapma işine zaman bulamadığım için giremediğim reklam blogu olayının bir kısmını orada yapmaya karar verdim. Tema tasarımları gerçekten çok başarılı (Bunları wordpress üzerinden yazmam ne kadar hoş değil mi?). Birdebuvar

Bugün izinli olduğumdan olsa gerek, sabah inanılmaz güzel uyudum. Heralde son 2-3 ayda bu kadar güzel ve rahat uyumamıştım. Herhalde iş günü uykusu ayrı bir güzel oluyor.

Bu arada ben mi uyuyakalmışım yoksa yeni mi oldu bilmiyorum ama Philip Morris SA olmuş. Vay vay vay tütüne de el atmışlar. Sosyal sorumluluk projeleri yöneten bir kuruluşun tütün ile anılması üzücü. Başkaları kaldırabilir de bize ters gibi.

Bunu gördükten sonra da Yapı Kredi Bankası’nın leyleği geldi aklıma. Birleşmeden sonra koç başının onun yerine alması benim ve benim gibi düşünen bir çok kişi için üzücü olmuştu. Ülkenin en başarılı logolarından biriydi kendisi ve silinip gitti.  Belki de ilk hesap açtırıp, ilk kartımı, üstüne ilk kredi kartımı aldığım banka olmasının da bende oluşturduğu bir duygusal etki de vardır.

Spider-Man yeniden seri olarak çekilecekmiş. Marvel tamamen üstlenmiş yapımı. Döndürüp döndürüp çekiliyor. Bundan bir önceki çizgi roman severler için hayal kırıklığından öteye gidememişti ama bu seferkinde James Cameron’ın da el atma olasılığının olması biraz içimi kımıl kımıl etmiyor değil. İşte yeni cast ve filmin çıkış tarihi.

Son olarak da İstanbulluları veya yolu İstanbul’a düşenleri ilgilendiren bir konu var. Büyükşehir Belediyesi vapurlardan sonra tranwayları da halk oylamasına sundu. Bu siteye girip oylamaya katılabiliyorsunuz. Yalnız bu sefer seçenek az ve ikisininde ki biri cidden kötü, başarılı olduğunu söyleyemem. Benim tercihim tabi ki de ‘A’ diye adlandırılan.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s