Dentsu yapıyor be abi!

Dentsu’nun Canon Pixma için yaptığı reklamı görmeyen varsa hemen görmeli derim. Burdan detaylı bilgiye ulaşmak bedava! Yaratıcılığın tavan yaptığı bir an resmen. 1 sn filan içinde ses ile boyaları zıplatıp, video ve fotoğraflarını çekiyorlar. Ama herşey böyle o 1 sn’den kısa sürede gerçekleşiyor. Biz izlemeye doyamadık, sıra sizde bence.  (Videoyu da koymayı denedim ama beceremedim.)

Teknoloji demişken, geçenlerde Sony Ericsson’un 1200 TL’ye telefon sattığını gördüm. Bu dönemde bu fiyata o telefonu alan var mı acep? Ya ben çok küçümsüyorum ya da cidden şaka gibi. Bugün diğer rakipleri daha ucuza telefon satarken biraz fazla abartı geldi bana fiyat.

Ayrıca, eğer helikopterinizi nereye park edeceğim diye kara kara düşünüyorsanız, buna da çare bulmuş durumda belediyemiz. İsparklarda helikopter pistleri de var! Kafanızı buna yormanıza gerek yok artık!

Bu olayı Kadıköy’de görmüştüm, Kadıköy deyince aklıma Haydarpaşa’nın yanışı geldi aklıma işte. Çatının büyük kısmı kül olup, çöktü geçen pazar günü. İhmal deniyor. Zaten neden çıkacak başka. Kundaklama olacak veya diyecek halleri yok ya. O kadarı yemez işte. Çok yazık oldu. Çalışanlar dün grev yapıp, ihmaller zincirini ve içerideki durumu protesto etmiş. Çok yazık oldu. Eskisi gibi de yapamazlar orayı, bakalım nasıl bir süpriz bekliyor olacak bizi. Ben hala neden havadan söndürme çalışmaları yapılmadığına dair mantıklı bir açıklama göremedim ya, neyse…

Aynı günde Leslie Nielsen’in ölüm haberini aldık. 2. bir şok yaşattı bu haber bize. Haydarpaşa, Wikileak derken arada kaynadı zaten. Her daim bizi güldüren, Çıplak Silah artık sahipsiz. Hoş 84 yaşında imiş. Son dönemde zaten hiç piyasada gözükmüyordu. Yaşlanmış baya. Zatürreden öldüğünü açıklamış menajeri. O yaşta kaldıramadı herhalde. Allah rahmet eylesin ne diyelim…

Son olarak Modoko’nun teknoloji atağından bahsetmek isterim. Google ile yapılan anlaşma sayesinde artık Modoko’yu Google Earth’te 3B olarak gezebileceğiz. Malum bir kaç sene önce Amerika’da ve Avrupa’nın bazı şehirlerinin sokaklarını 3B olarak gezebilmeye başlamıştık. Hatta Etiler’de o kameraları aracı görünce heyecanlanmıştım açıkçası. IKEA’nın ülkemize girmesi ile ciddi müşteri kaybeden Modoko’dan çok akıllıca bir hareket bu. Daha uygulamaya geçmemiş ama yakın bir zamanda geçeceğini umuyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s