Çok yoğun çok

Çok yoğun geçti hafta çok. Şuraya yazacak iki kelimelik şey bile göremedim etrafta. Ama sevindirici olan Threadless’dan haziran ayında sipariş ettiğim t-shirtlerim geldi. Beş haftalık sürede gelmediği için kayıp diye tanımlayıp aynı ürünleri yeniden gönderdiler. Bunlar geldiğine göre onlarda elbet bir ara gelecek. Para kazanmak için güzel bir sebep. Şimdiden isteyenler için ön sipariş alabilirim.

Geçen gazete fırsat sitelerinin haberini yapmış. Baya çoğalmışlar. Çoğu birbirinin kopyası ama işte bizi sevindiriyor. Aslında bizi kandırmanın bir yolu. Kandırmanın dışında da tüketim yaptırmanın bir yolu. Şöyle izah edebilirim. Örneğin diyor ki fırsatımız da 60TL’lik bir yemek 30 TL. Belki gideceğimiz yerde ben değil 60 TL 30 TL’lik bile yemek yemeyeceğim. Ama bu sayede 30’u bile aşan sipariş vermemize itiyor bizi. Hediye çekleri daha can alıcı aslında. Evet deli gibi alıyoruz, en azından ben alıyorum ve kredi kartının limitini patlatıyorum. Şu an böyle parasız kaldım ve onlara muhtaç oldum. Daha önce aldıklarıma. Almasaydım eğer param olacaktı ve onu harcayacaktım. Aynı yere çıkmış oldu sanki heh. Ama güzelliğ yeni yerler keşfetmemizi sağlıyor kesinlikle. Daha çok bayanlara yönelik kampanyalar daha avantajlı, hatta baya avantajlı. Ama sonuçta olması güzel olabilecek bir şeydi ve oldu. Hadi hayırlı fırsatlar!

Kredi kartı demişken, HSBC kredi kartımı iptal ettirmen için telefon ettim ve hiç sorunsuz, ısrar etmeden kartımı iptal ettiler. Enteresan geldi bana. Şaşırdım hatta. Kesin bir hinlik var ama çıkacak ilerde sanki. Korkuyorum.

Bu arada yolu Mecidiyeköy’e düşen herkesin oradaki polis maceralarına dikkat etmesini öneririm. Çok komik diyaloglar filan oluyor. Hele trafik polisleri ile sürücüler arasında. Geçen bir tanesi tam polisin önünden geçerken cep telefonu ile konuşurken yakalandı. Polis ne ayaksın deyince şaşkın şaşkın baktı filan sonra lütfen diye bir ton rica da bulundu ama nafile. Komikti baya ya. Bunun gibi dolu olay oluyor. Aslında bu ağlanacak halimize gülmek gibi bir şey. O adamın polisin önünden geçerken göz göre göre cep telefonu ile konuşması (Ya n’olcak abi tavırı oluyor bu) ne kadar yozlaştığımızı gösteriyor.

Neyse FM 2011 beta çıkmış, ona bakalım nasılmış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s