Enter nam-ı değer Return’un suçu ne?

PC’lerde “Enter”, elmalarda ise “Return” olan bu tuşun suçu ne? Ofiste bazen duruyor ve klavye seslerini dinliyorum. Tıkır tıkır bir sesin ardında *çat diye bir ses (Bunu okuduktan sonra ofiste filansanız, seslere dikkat edin. Tık tık tık *ÇAT!). İşte o ses bu tuşun aldığı darbenin sesi. Yazılan yazıdan sonra bir hırsla dövüyoruz bu tuşu. N’aptı ki bu tuş bize? Büyüklüğünün de bir önemi yok. Bazı klavyelerde ince uzun olması bile kurtarmıyor kendisini. Hani bende farkında olmadan arada bu kaba kuvveti gösteriyorum ama sonra hemen özür diliyorum kendisinden. Çünkü önemli bir tuş, mazallah bir gün çalışamaz hale gelir filan kalırız öyle. Bence dikkatli hareket edin ve bu tuşun kıymetini bilin. Tık tık tık *ÇAT!

Kredi kartımın limitini arttırdım bugün. Hata mı yaptım bilmiyorum ama şimdi yetersiz bakiye lafını daha geç duyucam. Eskiden “aa bakiye yetersizmiş” deyip geçiyordum. Şimdi “has bakiye mi yetersiz?!” diyeceğim gibime geliyor, stresliyim. Bir de kart değiştirdim, Adios’a geçiş yaptım. Kart ücretinden de çotanga! Hadi hayırlısı.

Yalnız şimdi kredi kartı ödemesi yapmaya gittiğimde hala kanser olacağım beklemekten. Yapı ve Kredi Bankası’nın ATM’leri o kadar yavaş ki anlatamam. Garanti Bankası’nın ki uçuyor ama bunların ki kağnı. Sanırsam ATM’lerinde birer markası var ve ülkemizde 2 çeşit filan sadece bunlar. Ama Yapı Kredi’nin ki kadar ağırını görmedim. Sırada bekleyenlere yazık.

Sonbaharın gelişi ile televizyonlarda yeni sezonu açtık. Yeni yeni, taze diziler başlamak üzere. Hoş ne başlıyor ne bitiyor pek bi’ fikrim yok ama insanımızı TV başına kitleyecek aksiyon olarak hayatımıza girmek üzereler. Şimdi bir sorum olacak; ben bu dizilerin sadece final bölümünü izlesem dizileri anlar mıyım? Ona göre zaman kaybetmek de istemiyorum. Çünkü zaten özetler bir saate yakın sürüyor. Finalden önceki özetlerse daha da uzun. Ee finalde saatlerce sürüyor. Yeter heralde ya anlarım diziyi rahatlıkla. Zaten ilerleyen bir konu da yok gibi. İyi fikir, sevdim bunu. Finali izle, dizi cepte!

Lakin bu konuya değinmesem ayıp olurdu. Bize yaşattığınız heyecanlı ve mutlu anlar için 12 Dev Adam’a teşekkürler (Hasta yatağından kalkıp takıma koçluk yapan Tanjevic’i de unutmamak lazım.). Gerçekten helal olsun. Ama şu acı bir gerçektir ki 2.ler hatırlanmaz. En sinir olduğum şey ise ABD’nin bana göre o kıytırık kadrosu ile şampiyon olması. Gruptaki tüm maçlarımızı kazanarak kendimize çok iyi bir final yolu çizebildik. Önce güç kaybetmiş Fransa, üstüne kalan 8 takım arasındaki en kolay ve Yugoslav ekolünün en zayıf (O takımlar için en zayıf, yoksa tabikide inanılmaz iyiler) takım Slovenya ki bize ters gelen bir takımdı, daha sonra Sırbistan (İspanya gelse daha kolay kazanırdık ama). Sırbistan ve Yugoslav ekolü bize çok ters geliyor. Ne çektiksek onlardan çektik.

Bu turnuvada gördük ki isteyince başarabiliyoruz. 30 senedir yenemediğimiz Yunanistan ile başladık, bize çok ters gelen Fransa ile devam edip, sadece 4 kere yenebildiğimi Slovenya ile daha da devam edip, (benim bildiğim ki yanlış biliyor olabilirim) tarihimizde sadece bir kez yenebildiğimiz Sırbistan’ı, 2001’in intikamını alarak finale çıktık.

Bana garip gelen, çeyrek final maçından sonra bile 1-2 gün dinlenebilen takımlar yarı final maçından bir maç sonra finale çıktılar. Bu bi’ garip işte. Oyuncular dinlenemeden maça çıktılar. Neyse… Sonuçta tarihimizde hiç yaşamadığımız bir başarı yaşattıkları için bizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Amma velakin, belki seneye Avrupa Şampiyonası’nda gene bu başarı devam edebilir. Peki ya devamı? İşte bu noktada hükümetinde etkisi büyük olacak. Eğer ki alkol ve sigara yasası şu haliyle çıkarsa Efes Pilsen’in bu olaylardan elini ayağını çekeceğini biliyoruz. 2001’deki takımın %95’i Efes Pilsen altyapısındandı. Bu takımında %75’i Efes Pilsen altyapısından. Gerisini siz düşünün…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s