Inception ve diğerleri

İzledik, gördük ve çok beğendik. Inception beklenen etkiyi yaptı. Imdb’ye 9.5 puanla girmesi büyük ses getirdi ama o puanda kalmayacağı zaten belli olan bir şey. Christopher Nolan, Batman’in devamını çekmeden önce ara sıcak olarak ana yemek yapmış. Oyuncu seçimleri, senaryo ve en önemlisi konu çok başarılı. Özellikle film bittiğinde ucunun açık olması ve sonunu tamamen izleyiciye bırakmış olması tadından yenmiyor dedirtiyor. Ama Matrixle karşılaştıran veya Matrix’den sonra böyle bir filmi pek doyurucu bulmayan kesimde yok değil. Saygı duymak lazım tabi. Fazla da detaya girmek istemiyorum çünkü her şey spoiler olabilir. Öyle bir film. Ama müzikleri bir de filmle görünce dağıldım. Hans Zimmer döktürmüş adeta. Çok çok güzel bir soundtrack albümü var. Şiddetle önerilir.

Rüyalardan konu açılmışken, geçen internette gördüğüm haberle, Inception’ın çıkış tarihleri hemen hemen aynı tarihte olunca dedim işte bu! Adam filmden çıkmış olmalı. Eşini ve hamile kızını rüyasında soyunurken gördüğü için boğmuş. Rüyasında neler yaşıyorsa adam ya da kızını ve eşinin nasıl soyunduğunu hayal etmişse artık ki bu kadar gaza gelmiş. İstanbul’un göbeğinde bu olaylar yaşanırken bizde yuvarlanıp gidiyoruz işte.

İşten eve her döndüğümde bilgisayarımın kapanmış olduğunu görmek beni çıldırtmaya başladığından beri sabahları evden çıkarken bilgisayarımı kapatır oldum. Sözde UPS bağlı bilgisayara ama son bir yılda filan hiç bir işe yaramıyor. Zaten nasıl işse, ne yağmur var ne kar ama elektrikler kışın kesildiğinden daha çok kesiliyor. Zaten 2010 yılında hala elektrikler kesiliyorsa sorun büyük demektir. Neyse, sabır sabır ya sabır.

Ntv’deki Dünya Basketbol Şampiyonası Türkiye reklamklarını izlemenizi tavsiye ederim. “Onların dünya yıldızları varsa, bizim ay yıldızımız var” tarzında sloganlı reklam. Cidden yaratıcı olmuş, böyle 3-4 tane slogan var. Denk gelmenizi öneririm.

Kombinemi aldım, gelmek isteyenleri beklerim.

Not: Bu yazıyı iki gün önce yazmıştım ama dün Fenerbahçe, Young Boys’a elendikten sonra UEFA’nın sitesindeki efsane manşet beni benden aldı. Young Boys reşit oldu diye bi’şey. Çok iyi yaa…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s